Василь Володін: «Місцеві вибори на Київщині мають бути чесними та демократичними»

Опубліковано: 1-10-2020

У Київській області триває підготовка до проведення місцевих виборів. Вони мають пройти за принципами прозорості та демократичності.

Про це заявив сьогодні, 1 жовтня, голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін під час організаційної наради з представниками ЦВК, силових структур, керівників районів, ОТГ і міст.

«Одним із ключових завдань влади сьогодні залишається забезпечення законності виборчого процесу. Тож ми повинні створити всі належні умови для роботи дільниць», – наголосив присутнім Василь Володін.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик зазначив, що на Київщині ситуація з організацією виборів – одна з найкращих в Україні. Усі питання вирішуються у робочому режимі.

За його словами, наразі завершився процес реєстрації кандидатів у депутати та голови міських, селищних і сільських рад. До 13 жовтня мають бути сформовані попередні списки виборців.

На Київщині до організації місцевих виборів залучатимуть поліцію. Відтак за дотриманням публічної безпеки та порядку в області будуть стежити понад 6,5 тис. поліцейських. Окрім цього, додатково планують задіяти патрульних, рятувальників, курсантів і нацгвардійців.

Керівник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Небитов повідомив, що наразі правоохоронці відкрили 13 кримінальних проваджень і склали 141 адміністративний протокол на порушників виборчого законодавства.

Василь Володін резюмував, що порушення виборчого процесу потребують обов’язкової фіксації і відповідної оперативної реакції поліцейських. Це дасть змогу забезпечити відкриті вибори з чесними результатами.