Новини Таращанщини

Легалізація зайнятості населення - вимога сьогодення

Опубліковано: 29-10-2020

Проблема легалізації праці, як завжди, залишається актуальною.

Чому так відбувається та які несе наслідки? Чимало роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.

Легалізація праці – це вимога сьогодення. Знизивши ставку нарахування єдиного соціального внеску до 22%, держава зробила крок назустріч бізнесу  в очікуванні легалізації робочих місць та підвищення рівня заробітної плати. Проте, незважаючи на проведені роз’яснювальні заходи та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином залишається проблемою. Явною ознакою прихованої зайнятості є той факт, коли людей оформляють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочий час по 2-4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день.  Відповідно, зарплату показують також за 2-4 год., з якої  й сплачують податки, а решта – «конверт».

Не варто забувати, що відповідно до ст.265 КЗпП  як юридичних, так і фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю, штрафуватимуть за фактичне  допущення людей  до роботи без оформлення трудового договору та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. Штраф у 30-тикратному розмірі  мінімальної заробітної плати, встановленої на момент  виявлення порушення стягуватимуть за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці застосовуватимуть штраф у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

У черговий раз закликаємо роботодавців зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найманих працівників та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а  по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.


детальніше...

25 жовтня – День автомобіліста і дорожника

Опубліковано: 25-10-2020

Вiтаю з Днем автомобіліста і дорожника всіх, чиє життя нерозривно пов’язане з дорогою – водіїв, ремонтних робітників, диспетчерів, інженерно-технічних працівників, керівників підприємств і підрозділів автомобільного транспорту.

Прийміть глибоку вдячність за вашу працю!

Бажаю вам міцного здоров’я, миру та злагоди, достатку та нових трудових здобутків!

 

Вадим Пасічнюк

Голова Таращанської районної державної адміністрації

 

 

 

 


детальніше...

До Дня захисника України

Опубліковано: 14-10-2020

Сьогодні, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва в м.Тараща відбулося покладання квітів до пам’ятників та меморіальних знаків загиблих бійців за волю та Незалежність України, а також могил загиблих бійців у зоні АТО: Сергія Циганка, Андрія Рудницького, Віктора Цимбала та Сергія Кабанова.

У вшануванні взяли участь голова Таращанської районної державної адміністрації Вадим Пасічнюк, голова Таращанської районної ради Людмила Урожай, заступник військового комісара Таращанського районного військового комісаріату Ігор Кобко та представники  громадських органiзацiй району.

Пам'ять усіх тих, хто загинув, захищаючи Україну, вшанували хвилиною мовчання.

Одразу після покладання квітів, біля пам'ятного знаку, який встановлено на честь прикордонників на території району, відбувся урочистий захід приурочений Дню захисника України, організований активістами ГО «Таращанська прикордонна сотня» з дотриманням протиепідемічних заходів. Поминальну літію за українськими патріотами відправив благочинний Таращанського району Православної Церкви України, протоієрей Георгій Сальник.

Цього ж дня на території стадіону «Колос» вiдбувся турнір з міні-футболу за кубок пам’яті учасників АТО Таращанського району, які загинули під час проведення антитерористочної операції на Сході України.


детальніше...

14 жовтня - День захисника України

Опубліковано: 14-10-2020

Шановні співвітчизники! Захисники України!
 
Вітаю вас зі святом єдності, мужності та патріотизму - днем, який є символом вшанування глибоких українських традицій. Він об’єднує шановані в народі свята – Покрову Пресвятої Богородиці та захисників рідної землі різних часів.
Ніхто не може змінити минулого, повернути до життя загиблих Героїв. Але в наших силах – пам’ятати про них, шанувати живих і бути гідними патріотами України. Саме це об’єднує нас в незбориму націю, робить сильними та незалежними.
Нехай Пресвята Богородиця оберігає українців! Нехай всім захисникам рідної землі подарує гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість жити і працювати у мирній Україні.
 
Вадим Пасічнюк
Голова Таращанської районної державної адміністрації
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


детальніше...

Тимчасова зайнятість – соціальна підтримка безробітних та користь громаді

Опубліковано: 13-10-2020

Оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру – це ефективний засіб реалізації політики зайнятості населення, який сприяє підвищенню мотивації до праці та трудовій адаптації безробітних, забезпечує незайнятим громадянам додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулює до пошуку більш високодохідного та продуктивного виду діяльності. Оплачувані громадські роботи мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної адміністративно-територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку.

Наразі склалася тісна співпраця між Таращанською районною філією Київського обласного центру зайнятості, сільськими радами, комунальними підприємствами району в організації громадських робіт за кошти місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Так, у 2020 році укладено 50 договорів для організації та проведення громадських робіт, за якими залучено 149 осіб із числа безробітних. Середня тривалість оплачуваних громадських робіт склала 17,4 людиноднів. Ними виконувались різні види робіт із благоустрою території сіл району та міста, упорядкування пам’ятників та меморіалів Слави, придорожніх смуг та об’єктів соціальної сфери, територій цвинтарів. До речі, оплата праці здійснюється у розмірі, що не менший, ніж законодавчо встановлений мінімум. При визначенні виду  оплачуваних громадських робіт служба зайнятості керується основним правилом — такі роботи повинні відповідати потребам територіальної громади, та сприяти її розвитку. Приємно відзначити, що всі, без виключення, керівники сільських громад усвідомлюють власну міру відповідальності не лише за належний стан територій, а й, що не менш важливо, - за зайнятість людей. Тому очільники міста та сіл району активно співпрацюють із службою зайнятості.

Варто зазначити, що у поточному році організація та проведення громадських робіт здійснювалась у більшості коштом  місцевих бюджетів.

 

 

 

 

 

 

 


детальніше...

Відділ «Таращанське бюро правової допомоги» інформує:

Опубліковано: 12-10-2020

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги продовжує здійснювати виїзні прийоми громадян у селах! Мешканці сіл часто мають правові питання, які стосуються саме земельного законодавства і  ми вирішили надати роз’яснення на одне із запитань, яке хвилює мешканців сіл, до яких ми уже завітали.

Що ж, розглянемо ситуацію:

У користуванні Марії є земельна ділянка площею 0,25 га на якій розташований житловий будинок з господарськими спорудами. Дана земельна ділянка межує з земельною ділянкою Петра (сусід), яка ним приватизована. Щоб заїхати на свою земельну ділянку Марії необхідно проїхати по приватизованій земельній ділянці Петра. Сусід неодноразово намагався встановлювати перешкоди та обмеження, в результаті чого доступ до своєї земельної ділянки був неможливим для Марії. Марію цікавить порядок встановлення сервітуту для реалізації права на користування приватизованою земельною ділянкою сусіда.

Роз’яснення:

Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.

Статтею 98 Земельного кодексу України визначено, що право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).

Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Сервітутні відносини регулюються нормами статей 401 - 406 Цивільного кодексу України і статей 98 - 102 Земельного кодексу України.

Так, відповідно до статті 401 Цивільного кодексу України право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.

Відповідно до статті 402 Цивільного кодексу України сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту.

Відповідно до статті 404 Цивільного кодексу України право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту.

Оскільки Петро (власник земельної ділянки) відмовляється встановлювати земельний сервітут, Марія  може звернутися до сільської ради з проханням проведення комісією із земельних питань перевірки дотримань правил добросусідства, можливості врегулювати даний спір у досудовому порядку.

У випадку неможливості вирішити спір шляхом мирних переговорів за рішенням комісії із земельних питань, Марія може звернутися зі позовною заявою про встановлення земельного сервітуту до суду.

У випадку необхідності складення позовної заяви до суду або здійснення представництва інтересів в суді Марія може звернутися до Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: вул. Б. Хмельницького 9, офіс 95, м. Біла Церква, Київська область, 09117, телефон (045 63) 39-00-79, де працівником Центру Марії буде роз'яснений порядок доступу осіб до безоплатної вторинної правової допомоги.

Усі імена в даній історії були вигадані.

 

 

Як отримати відомості з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку

Найчастіше необхідність отримати витяг із Державного земельного кадастру виникає в громадян чи юридичних осіб, коли треба продати, подарувати або в інший спосіб розпорядитися земельною ділянкою. Про порядок отримання витягу з Державного земельного кадастру розповідає юрист Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Роман Самчук.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (далі – Закон) Державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи.

Відомості про земельну ділянку наразі є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених зазначеним Законом, та надаються, зокрема у формі витягів з Державного земельного кадастру.

Витяг з Державного земельного кадастру – це документ, що містить інформацію про земельну ділянку та підтверджує внесення даних земельної ділянки до Державного земельного кадастру. Цей документ є важливим для вчинення правочинів із земельною ділянкою (договір купівлі-продaжу, дарувaння, міни, орeнди, спaдкування тощо) і є необхідним при реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та під час присвоєння кадастрового номера.

Отримати витяг з Державного земельного кадастру можна у письмовій або електронній формі. Для цього слід звернутися до державного кадастрового реєстратора, адміністратора центру надання адміністративних послуг або уповноваженої посадової особи виконавчого органу місцевого самоврядування та подати такі документи:

1) заяву (у паперовій або електронній формі) за формою згідно з додатком 42 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі – Порядок);

2) документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру або засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього (крім випадків, визначених пунктом 165  Порядку);

3) документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

Крім того, заявник має можливість замовити витяг з Державного земельного кадастру в електронній формі на вебсторінці  Публічної кадастрової карти України за посиланням: https://map.land.gov.ua/. Для цього заявнику необхідно пройти ідентифікацію з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку у формі витягу справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто у 2020 році – 105 грн. 10 копійок (частина друга статті 41 Закону).

Державний кадастровий реєстратор або адміністратор центру надання адміністративних послуг чи уповноважена посадова особа виконавчого органу місцевого самоврядування у разі подання заяви про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку надає  витяг або мотивовану відмову в наданні такого документа у день надходження відповідної заяви.

Найчастіше необхідність отримати витяг із Державного земельного кадастру виникає в громадян чи юридичних осіб, коли треба продати, подарувати або в інший спосіб розпорядитися земельною ділянкою. Про порядок отримання витягу з Державного земельного кадастру розповідає юрист Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Роман Самчук.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (далі – Закон) Державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи.

Відомості про земельну ділянку наразі є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених зазначеним Законом, та надаються, зокрема у формі витягів з Державного земельного кадастру.

Витяг з Державного земельного кадастру – це документ, що містить інформацію про земельну ділянку та підтверджує внесення даних земельної ділянки до Державного земельного кадастру. Цей документ є важливим для вчинення правочинів із земельною ділянкою (договір купівлі-продaжу, дарувaння, міни, орeнди, спaдкування тощо) і є необхідним при реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та під час присвоєння кадастрового номера.

Отримати витяг з Державного земельного кадастру можна у письмовій або електронній формі. Для цього слід звернутися до державного кадастрового реєстратора, адміністратора центру надання адміністративних послуг або уповноваженої посадової особи виконавчого органу місцевого самоврядування та подати такі документи:

1) заяву (у паперовій або електронній формі) за формою згідно з додатком 42 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі – Порядок);

2) документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру або засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього (крім випадків, визначених пунктом 165  Порядку);

3) документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

Крім того, заявник має можливість замовити витяг з Державного земельного кадастру в електронній формі на вебсторінці  Публічної кадастрової карти України за посиланням: https://map.land.gov.ua/. Для цього заявнику необхідно пройти ідентифікацію з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку у формі витягу справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто у 2020 році – 105 грн. 10 копійок (частина друга статті 41 Закону).

Державний кадастровий реєстратор або адміністратор центру надання адміністративних послуг чи уповноважена посадова особа виконавчого органу місцевого самоврядування у разі подання заяви про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку надає  витяг або мотивовану відмову в наданні такого документа у день надходження відповідної заяви.

 

 

Правила знімання: коли потрібен дозвіл, а коли – ні

Робити фото- та відеознімання в сучасному світі стало звичною справою, але не кожен знає, що під час проведення таких дій ми також маємо право на захист. Детальніше про це розповідає заступниця директора Конотопського місцевого центру з надання БВПД Валентина Волік.

Де можна і не можна проводити знімання людей для подальшого оприлюднення фото-, відеоматеріалу

Знімання людей для подальшого оприлюднення фото-, відеоматеріалу регламентовано статтею 307 Цивільного кодексу України, але це право не є абсолютним і може бути обмежене.

Так, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою (крім деяких винятків), оскільки процес відповідної зйомки може певним чином суттєво порушувати особисті немайнові права фізичної особи. Якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру, припускається, що особа надала згоду на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку.

Водночас знімання особи може проводитися представниками правоохоронних органів без її згоди в рамках розслідування кримінального правопорушення, як правило, під час негласних слідчих розшукових дій і на підставі відповідного рішення суду.

Також, згідно зі статтею 40 Закону України «Про Національну поліцію» поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою:

  • попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб;
  • забезпечення дотримання правил дорожнього руху.

Інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці.

Без згоди можна вести фото-, відеознімання службових, посадових або публічних осіб органів державної влади та місцевого самоврядування під час виконання ними своїх посадових обов’язків.

Чи має право керівник встановлювати камери спостереження на робочому місці своїх працівників

У випадку, якщо керівник підприємства, установи чи організації бажає встановити аудіо- та відеоапаратуру і фіксувати дії своїх працівників, він повинен попередньо отримати письмову згоду працівників та відобразити такі умови праці у правилах внутрішнього трудового розпорядку.

У яких випадках потрібна згода особи, яку фотографують. У якій формі фотограф має її отримати

Для того, щоб фотограф або оператор мав право безперешкодно знімати на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку особу, вона знову ж таки повинна надати згоду.

Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом. Законодавство України не встановлює певної конкретної форми для вираження згоди, отже, вона може бути виражена у будь-який спосіб: письмово або усно, а також можлива мовчазна згода. При цьому така згода повинна бути отримана до моменту початку зйомки.

Які бувають види згоди на зйомку

  • Ясно виражена згода – згода, надана в письмовому вигляді.
  • Усна згода – особа в усній формі перед камерою висловлює свою згоду на зйомки та транслювання зйомок у засобах масової інформації.
  • Мовчазна згода – особа знала й бачила, що її знімають на фото чи відеокамеру, але не висловила своїх заперечень щодо проведення зйомок.

Відповідальність фотографа за використання зображень людей без їхньої згоди

Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті – за згодою її дітей, вдови (вдівця), батьків, братів та сестер. Публікувати матеріали зйомки з фізичною особою можливо за умови, якщо ця особа не забороняла зйомку з її участю, хоча могла це зробити. Згоду особи може бути відкликано (нею або її близькими родичами) з вимогою подальшого відшкодування збитків.

Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті − її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов’язаних із цим збитків.

Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Якщо фото-, відеознімання особи, публічний показ, відтворення, розповсюдження зображень з нею здійснювалися без її дозволу і вона вважає, що такими діями їй завдано матеріальної та/або моральної шкоди, вона має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до суду з відповідною позовною заявою.

 


детальніше...

До Дня народження навчального закладу

Опубліковано: 9-10-2020

В цьому році Таращанський академічний ліцей «Ерудит» відзначає 151-й рік від дня заснування. Привітати педагогічний колектив та учнів навчального закладу прибули голова Таращанської районної державної адміністрації Вадим Пасічнюк та начальник відділу освіти і науки райдержадміністрації Тетяна Якубовська.

Вітаючи присутніх із важливою датою, Вадим Пасічнюк відзначив важливість та значимість функціонування ліцею та вручив його директорці Олені Припотень відзнаку Київської обласної державної адміністрації «Лідер освіти Київщини – 2020» та подарував подарунок для закладу - сертифікат на придбання мультимедійної акустики.

 

 

 

 

 


детальніше...

8 жовтня – День юриста в Україні

Опубліковано: 8-10-2020

Шановні колеги-юристи, друзі!

Прийміть вітання зі словами вдячності за вашу нелегку працю!

Сьогодні маю честь привітати вас з професійним святом. Ваша роль у нашому суспільстві завжди буде важливою і необхідною. Юрист – це не професія, а покликання людини. Це також велика честь і ще більша відповідальність. Адже забезпечення прав та свобод кожного громадянина, розбудова демократичного правового суспільства, безперечно, залежить саме від вас. Тож успіхів вам у цій благородній справі.

Бажаю міцного здоров’я, ентузіазму, бадьорості та сил. Досягнення справедливості вам, професійного зростання та кар’єрного росту, високої оцінки вашої роботи та отримання найвищих її результатів.

І пам’ятайте, лише там може процвітати народ, де процвітає закон!

 

Вадим Пасічнюк

Голова Таращанської районної державної адміністрації


детальніше...

ДО ДНЯ ЮРИСТА В УКРАÏНІ

Опубліковано: 8-10-2020

8 жовтня, з нагоди Дня юриста голова Таращанськоï районної державної адміністрації Вадим Пасічнюк привітав працівників відділу «Таращанське бюро правової допомоги» Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з професійним святом.

Побажавши подальших успіхів у зміцненні законності та провопрядку, міцного здоров’я, життєвих гараздів, нових професійних перемог, Вадим Олександрович за високу професійну майстерність, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до правосуддя, активну життєву позицію та з нагоди святкування «Дня юриста» вручив Подяку Таращанськоï районноï державноï адміністрації Юлïï Радiоновiй - головному спеціалісту відділу «Таращанське бюро правової допомоги» Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


детальніше...